Zdravé nízkosacharidové potraviny. Jaké jsou?

Máte nízkosacharidovou dietu https://www.bmikalkulacka.cz/ketonova-dieta/ na vysoký krevní tlak a musíte omezovat solení ? Musíte držet bezlepkovou dietu? Hledáte nízkosacharidové těstoviny, které si můžete dopřát bez váhání a výčitek? Potřebujete jídlo rychle připravit, abyste pak mohli v klidu jít do práce, kde si oběd jen lehce přihřejete v mikrovlnce?

Pak vyzkoušejte zcela bezkonkurenční k o n j a k o v é t ě s t o v i n y ! Nemáte rádi slanou potravu? Pak i vám jsou konjakové těstoviny určené, jelikož nejsou slané!

sůl slaný

Další výhody? Rozpustná vláknina zlepšuje, protože z p o m a l u j e trávení, neobsahují tuk, podporují tvorbu střevních bakterií a ulehčují vyprazdňování. Kdo občas trpí zácpou, ví, o čem mluvíme. Tyto těstoviny „změkčují“ stravu a umožňují tudíž lepší a bezbolestný odchod rozmělněné stravy z těla ven. Jsou jakýmsi přírodním laxativem a probiotikem. Naše strava je víceméně kyselá a potřebujeme ji „zezásadit“ a právě konjak, který je z á s a d i t ý, nám v tomto procesu může velmi významně napomoci, zvláště pokud trpíte pocity překyseleného žaludku. Můžete zkusit mátový čaj, ale vězte, že jen ten nepomůže. Je vhodné především požívat zásaditou stravu a tou mohou být i konjakové těstoviny.

štíhlý Asiat

A co vlastně ten k o n j a k je? Jedná se o zmijovec obecný, ale neobávejte se názvu – latinsky Amorphophalllus konjak. Sklízejí se hlízy, které mohou svým tvarem připomínat naše brambory. Pěstuje se hlavně v asijské oblasti, kdy je místní sklidí, očistí, důkladně usuší a nato rozemelou na jemnou moučku, ze které se právě pak zpracovávají následně tyto zdravé těstoviny. Asijci konjak moc dobře znají, protože z něho vyrábějí známé asijské nudle. Je to velmi oblíbená pochoutka.

Á propos – už jste viděli obézního Asiata …?? Vědí moc dobře, co jedí a co je zdravé, jak například konjakové těstoviny, které můžeme jen a jen doporučit.