Proč dát přednost masivnímu dřevu u konferenčních stolků

Co se stane, když si pořídíte konferenční stolek z dřevotřísky, z kovu nebo z plastu

Konferenční stolky patří již mnoho let k běžnému vybavení domácností, v podstatě bychom mohli říci, že v žádné nechybí. Stěží byste asi hledali byt či dům, kde lidé v obývacím pokoji posedávají na sedací soupravě a odkládají kávu, zákusky, knihy a časopisy přímo na zem.

obývací pokoj

Stolky se vyrábí z různých materiálů, vzpomeňme kupříkladu sklo v kombinaci s kovem, plasty nebo dřevotřísku. Samozřejmě, že jich celou řadu naleznete zhotovených z dřevěného masivu, ale my bychom se rádi pozastavili nad tím, jaká úskalí můžete očekávat, když dřevěný masiv převálcujete něčím jiným.

věci na konferenčním stolku

Stolek ze skla a z kovu – skleněné prvky by měly být vyrobeny ze skla tvrzeného, jinak se vám pod každým větším úderem stolek rozsype pod rukama. Nepříjemnou vlastností je však chlad, sklo a kov prostě studí natolik, že je nepříjemné na stůl pokládat ruce nebo bosé nohy, když se o něj chcete opřít. Tyto materiály se také nehodí do každé domácnosti a musíte jejich koncepci volit velmi uvážlivě.

Plast – ten je sice velmi praktický na údržbu, ale hodí se spíše na chalupu nebo na zahradu k plastovým židlím, nikoli do obývacího pokoje. Plastové stolky nejsou zrovna reprezentativní a právě z toho důvodu se také neshledávají zrovna s oblibou.

Dřevotříska – některé typy dýhy na dřevotřískových deskách jsou skutečně zajímavé a pohledné, takže je to dobrá volba. Ovšem je to pouze dřevotříska, která má omezenou pevnost, zvláště ve spojích, stolky se mohou brzy rozviklat a ztratit svou původní pevnost. Dřevotříska je také náchylná na působení vody a vlhkosti, ráda bobtná, dýha se v rozích a na hranách odloupává a může se odlomit. Není to zkrátka konferenční stolek z masivu, kde nic takového nehrozí, a jehož vzhled i praktičnost jsou na mnohem vyšší úrovni.