Je vhodné kupovat sedací pytel levně?

Není pochyb o tom, že my lidé máme rádi pohodlí. Koneckonců právě to bylo prvotní příčinou mnoha vynálezů, které nám usnadňují život ještě dnes. Jsou to například automatické pračky, myčky nádobí, ale i splachovací toaleta či kanalizace.

K pohodlí pak patří především to, že si můžeme v klidu sednout. K tomuto účelu máme velkou spoustu sedacího nábytku, od běžných židlí nejrůznějších druhů přes křesla po gauč. Každý si tak může vybrat, co mu v danou chvíli vyhovuje.

beanbag1

Jedním z poměrně nových typů sedacího nábytku na našem trhu jsou pak sedací vaky. Jedná se v podstatě o pytle, naplněné drtí, které se dají poměrně dobře tvarovat. Díky tomu se přizpůsobí našemu tělu přesně tak, jak potřebujeme.

Je jasné, že jako vše ostatní, i tyto vaky vyrábí nejrůznější firmy. Jednotlivé druhy se pak liší nejen cenou, ale i kvalitou. Na nás pak je, abychom se rozhodli, který z nich je výhodné koupit. Jistě, cena pro nás bude v tomto případě pravděpodobně jedním z hlavních kritérií, ale přesto se musíme ptát, zda je skutečně ideální shánět sedací pytel levně, nebo zda je lepší si připlatit.

beanbag2

Je totiž faktem, že nižší cena musí zároveň znamenat, že se někde na výrobě šetřilo. Přeci jen, snížení ceny za cenu ztráty vlastního zisku kvůli zachování kvality, to je něco, co by snad žádná firma neudělala. Musí tedy šetřit jinde. Ale kde?

Tím nejčastějším místem, kde se snižují náklady, je materiál. Ať už jde o ten, ze kterého je pytel vyroben, nebo o výplň. To však znamená, že nevydrží tak dlouho. Méně kvalitní látka se snadněji protrhne, a nekvalitní náplň nebude ani zdaleka tak tvárná a pohodlná.

Zde pak záleží na tom, jak často budete tento sedací vak používat. Pokud jej vytáhnete jen jednou dvakrát do roka pro návštěvy, pak se kvalitou nemusíte příliš zabývat. Avšak pokud jej chcete používat denně, pak se již vyplatí investovat.