Vybíráme skleněné zábradlí – na co se zaměřit a proč sáhnout po tomto moderním kousku

Vybíráte do svého domu zábradlí, ale nevíte, které si vybrat? Možností je spousta a tak se výběr může protáhnout. Chcete být moderní? Zkuste to skleněné!

Vybíráme skleněné zábradlí – na co se zaměřit a proč sáhnout po tomto moderním kousku

Zábradlí v domácnosti má hned dvě velmi důležité funkce. Především plní funkci bezpečnostní, protože se dává nejčastěji kolem schodiště a má tak zabránit pádu z něj, nepostradatelné je hlavně v případě, že máte doma děti ale i dospělý mohou ze schodiště spadnout, proto je zábradlí v tomto případě nezbytné. Druhou funkcí zábradlí je bezpochyby estetická funkce. Jak by asi schodiště bez zábradlí vypadalo? Hodně záleží na tom, jaký typ zábradlí si zvolíte. V posledních letech je velmi moderní skleněné zábradlí.

pexels-photo-1616105

Buďte styloví

Skleněné zábradlí vypadá v interiéru skvěle, hodí se všude tam, kde se klade důraz na moderní vzhled a minimalismus. Kombinovat se přitom dá se všemi různými styly, sloužit vám bude řadu let a je naprosto bezpečné. Řada lidí stále žije v domnění, že co je skleněné, nemůže být bezpečné. Opak je ale pravdou. Zábradlí se vyrábí z velmi kvalitního a speciálního skla, které je velmi odolné a to jak proti pádům, nárazům tak i oděrkám a dalšímu mechanickému poškození. Vyrábí se ze skla, které je vysoce odolné a pevné, nemusíte se tak rozhodně bát, že by se skleněné zábradlí jen tak vyvalilo a někoho zranilo.

pexels-photo-323775

Průhledný materiál skla skvěle zapadne do každého interiéru, prostor pak vypadá velmi vzdušně a působí luxusním a moderním dojmem. Váš dům bude mít nádech lehkosti a vy se v něm budete cítit mnohem lépe. Sklo se dá ale samozřejmě kombinovat i s dalšími materiály, nejčastěji je to pak nerez nebo kov. I v této kombinaci pak vzniká zajímavé a bezpečné zábradlí.

Údržby se nemusíte obávat

Řada lidí se skleněnému zábradlí vyhýbá proto, že mají strach z toho, že se bude sklo velmi špatně udržovat. Toho se ale obávat určitě nemusíte. Sklo stačí pouze přetřít vlhčeným hadříkem a je zase jako nové. Pokud ale máte doma malé děti, které budou velmi rády sklo osahávat, můžete zvolit i preventivní ochranu v podobě speciálních přípravků, kterými se sklo ošetří a to je pak chráněné před nečistotami a mastnotou.

Chtějte pro sebe vždy jen to nejlepší.