Člověk si to opakuje stále dokola

Všichni si tak trochu v hlavě myslíme, že nám se to stát nemůže, pak ale zjistíme, že stát se to může a velmi lehce. Nikdo ani netuší jak, ale stalo se to a nyní musíme dělat a otáčet se, pořádně rychle a neustále, abychom to napravili. A to neplatí jenom o půjčování si peněz a půjčování peněz jiným. Máme tu spoustu případů, kdy ztratíme půdu pod nohama a už jenom padáme do věčné propasti. Může se stát nehoda a najednou je třeba řešit náklady, které pojišťovna neproplatí.
nešťastný muž.jpg
Nebo člověk onemocní a je třeba velkého objemu peněz, aby se z toho milovaný či blízká osoba dostal nebo dostala. Může se taky stát, že vám bouchne pračka nebo se vytopí byt, nepozorný soused nechá puštěný kohoutek nebo troubu. Způsobů, jak se dostat do pořádné šlamastiky je plno a způsobů, jak se z ní dostat, je hrozně málo. To vám ale nikdy nesmí zabránit v tom, abyste se z toho snažili vyhrabat, ať to stojí, co to stojí.

Pomůže rodina, blízcí přátelé

Pokud máte šanci, obraťte se o pomoc nejdříve zde. Přece jen, pokud jsou to opravdoví přátelé a rodina, která vás miluje, vždycky vám pomůže, ať jste v jakékoliv situaci. A pokud si myslíte, že se nic takového dít nebude a vaše okolí nepatří k těm nejempatičtějším, navrhujeme změnit okolí.
bezdomovec v saku.jpg

Když nepomůže rodina, je na řadě nebankovní sektor

Jestli máte možnost, vždycky se poraďte před nějakým finančním rozhodnutím alespoň online v nějaké poradně nebo se zeptejte lidí ostatních na jejich zkušenost. Pokud si myslíte, že to nepomůže, tak se ani nebudete stačit divit, jak jsou někteří úplně cizí lidé nápomocní. Hlavním cílem je vyřešit to, co vzniklo, za každou cenu. Takže odložte stud a pusťte se do toho.

Někdy nezbyde nic jiného než vybrat úspory nebo soudní cestu

Kdo se nerad šťourá v úsporách, které si šetří, má holt smůlu, protože situace si žádá vyřešení. Anebo, pokud jsme skutečně v takové krizi, kdy si nevíme rady, je možná nutné sáhnout i po nějaké té právní úpravě, například co se týče bankrotu či insolvence.