Co obnáší pozice manažera štěstí?

Možná si teď říkáte, že přece taková pozice, nemůže na světě existovat. Omyl. Opravdu existuje a není to žádný výmysl. Nemyslete si, že zaměstnavatelé už neví, do čeho by své peníze dali či investovali. Oni to právě moc dobře vědí, do čeho je dávají. Manažeři štěstí jsou takovou novinkou, která je velmi žádaná a to především ve velkých a mezinárodních firmách. Takový člověk musí mít ale v sobě kus personalisty, sociologa a z větší části psychologa. Vzdělání není až takovou nutností, jako být milý, usměvavý či komunikativní. Takové věci se ve škole rozhodně nenaučíte. Musí to být takový člověk, kterému se můžete se vším svěřit a je možné s ním prodiskutovat každičké téma či nadhodit nějaké dobré nápady, které by spolupracovníci rozhodně ocenili.
spolupráce kolegů
Drtivá většina firem, které jsou revolučně smýšlející, se snaží hledět na cíl samotný. Pokud se k danému cíli dostane zaměstnanec během jedné hodiny od zadání úkolu a jde si mezitím zahrát stolní fotbálek se svými kolegy nebo se zajde nadýchat čerstvého vzduchu, nikdo mu v tom nebrání. Ba právě naopak. Podniky jsou totiž benevolentní a zaměstnancům je nabídnuto tolik volného času, kolik si jen přejí.
orosené čtyřlístky
Prostě a jednoduše, když to přinese firmě ovoce, pak to stojí za to. Manažer štěstí je díky tomu schopen redukce fluktuace, která bývám mnohdy velkým oříškem. Věřte, že pokud svým zaměstnancům vyhovíte a ještě navíc naleznete vzájemný kompromis, budou obě strany více než šťastné a spokojené.
Pokud si myslíte, že tato práce je pouze v zahraničí, pak jste na omylu. Tito manažeři se totiž vyskytují i ve firmách českých. Je jich dokonce čím dál tím více. Prozatím jich je okolo stovky, ale každým dnem jich přibývá.
Jestliže máte pocit, že byste takovou práci mohli dělat právě vy, pak byste to měli rozhodně vyzkoušet. Třeba to bude přesně to pravé pro vás.