5 plemen psů, která vypadají jako vlci!

Přestože tato vlčí plemena vypadají úchvatně, je důležité nezapomenout, že jejich chov není pro každého. Jelikož si ve svých genech uchovávají část z vlčí DNA, mohou být jejich příslušníci hůře zvládnutelní, a proto jejich výchova vyžaduje zkušeného kynologa. Právě výchova je u těchto jedinců klíčová, správným výcvikem v mládí můžete předejít jednak agresivním projevům chování v dospělosti, druhak i problémům se separační anxietou a destrukcí vybavení domu.
československý vlčák
1. Československý vlčák
Šlechtění tohoto plemene započalo v Československu v druhé polovině minulého století s cílem vytvořit plemeno s vlastnostmi pracovního psa pro pohraniční stráž. Psi jsou kříženci německého ovčáka a karpatských vlků. „Čévéčka“ jsou ostře inteligentní a potřebují od mládí pevné vedení a důsledný výcvik. Proslulí jsou také svou loajalitou vůči majiteli.
2. Vlčák Saarloosův
Plemeno je pojmenováno podle Leenerta Saarloose, který započal jeho chov v první polovině dvacátého století. Jako samostatné plemeno bylo ale uznáno až v roce 1981. Jedná se opět o výsledek křížení německého ovčáka a vlka. Oproti ČV jsou plašší, bojácnější, a jejich využití jako pracovních psů je nevhodné.
huňatý pes
3. Alaskan Noble Companion Dog
Impozantní mohutní černí psi tohoto plemene bývají podobně jako českoslovenští vlčáci známi svojí oddaností k pánovi, se kterým mívají vřelý vztah. K cizincům se naopak mohou chovat nepřátelsky, a při nezvládnuté výchově i agresivně. Plemeno je poměrně nové, a vzniklo převážně křížením německých ovčáků, sibiřských husky a malamuta.
4. Sibiřský husky
O jejich původu je málo informací, avšak věří se, že pochází ze Sibiře. Jedná se o typické pracovní tažné psy, kteří přes den vyžadují velkou dávku aktivity. A přestože mohou být často tvrdohlaví, jsou přátelští, hraví a obecně považovaní za vhodné rodinné psy.
5. Aljašský malamut
Opět se jedná o plemeno vyšlechtěné k využití v saních. Bývají inteligentní a paličatí, což dělá jejich výcvik poměrně obtížnou záležitostí. Pokud jste ale aktivní a asertivní člověk, tento pes Vám bude skvělým společníkem při aktivitách v přírodě.