Vyhněte se zbytečnému znečištění vody ve vašem bazénu


Před každým vstupem do bazénu by se měl člověk důkladně očistit, aby tak do vody nezanesl znečištění v podobě opalovacích krémů, olejů či jiné kosmetiky, kterou své tělo ošetřil. Nicméně i v případě, že jste se zrovna ničím nenatřeli, je důkladná očista těla více než na místě, protože i když to svým okem nezpozorujete, tak lidské tělo je vždy znečištěno také drobným prachem, pylem anebo třeba potem. A to vše se na člověku dostává do bazénové vody a zbytečně ji znečišťuje. A všichni víme, že nejlepší je, když vodu nemusíme zbytečně čistit, protože i použití různých chemických přípravků něco stojí. Takže, jak se s oblibou mezi lidmi říká, prevence je základ.
povrch bazénu
V případě zahradních bazénů vám s očistou těla spolehlivě pomůže zahradní solární bazénová sprcha. Můžete ji postavit, kam jen venku budete chtít. Je samonosná a k podkladu ji snadno přichytíte s pomocí čtyř šroubů ve čtvercové patici. Velkou výhodou této sprchy je, že vám k jejímu provozu bohatě postačí pouze připojení na přívod vody, neboť ohřev vody probíhá samovolně od slunečního záření přímo v samotném těle sprchy. Skvěle se tak hodí nejen pro majitele zahradních bazénů, ale také pro všechny zahrádkáře anebo rodiče dětí, kteří chtějí na svém pozemku připravit příjemné letní osvěžení pro sebe i své potomky.
svalnatý mladík
Nicméně jisté je, že pokud jde o preventivní opatření před znečištěním vody zvenčí, tak k nim mimo důkladné očisty těla musíte přidat také pravidelné zakrývání nádrže krycí plachtou. Ta by měla být v každém případě tak velká, aby celou nádrž spolehlivě zakryla, aby nikde nezůstal otvor, kudy by mohla do bazénové vody vnikat špína. Takovou krycí plachtu byste si proto měli vždy koupit přímo přesně na míru rozměrům vašeho bazénu, anebo v případě, že máte nějaký atypický tvar bazénu, můžete si ji nechat zhotovit na míru. Jistě vás osloví i možnost pořídit si solární bazénovou plachtu a zajistit tak bezplatný ohřev bazénové vody.