Úložné prostory pod drobnohledem

Úložné prostory v našem životě potřebujeme, ať už bydlíme kdekoli a je jedno, zda máme věcí hodně nebo žijeme na vlně minimalismu. Mění se jen množství a velikost skříní a jiných prostor sloužících k uložení věcí. Jaké máme možnosti? A co se vám bude hodit do malého bytu či velkého domu?

Skříně

šaty na ramínku

Velké skříně jsou pomalu ale jistě na ústupu. Nahrazují je vestavěné skříně a šatny, které jsou praktičtější a na pohled hezčí. Pokud chcete mít přesto v domácnosti klasickou velkou skříň, pak zajisté seženete dekor, který se vám bude líbit. U skříně je důležité řešit rozvržení prostor, tak aby vám vyhovovalo. Někdo potřebuje více prostoru v policích, jiný spoustu místa na pověšení. Nalézt se dají obě varianty.

Komody a drobné úložné prostory

Komody a jiné drobné úložné prostory jsou velice oblíbené a často se objevují v našich domácnostech především v obývacích pokojích a ložnicích. Jedná se o velice praktické šuplíkové či policové díly, které jsou skvěle využitelné a většinou plní i estetický dojem. Hodí se jak do velkých domů, tak do menších bytů.

šatna

Vestavěné skříně a šatny

V současné době jsou v módě šatny a vestavěné skříně. Oba tyto typy úložného prostoru mají spoustu výhod. Mezi největší výhody patří především množství úložného prostoru, který nabízí. Šatny jsou asi nejideálnější variantou, ale jsou velice náročné na prostor. V bytě budete mít těžko šatnu velikosti menšího pokoje, proto jsou vhodnější spíše do domů či bytů s velkou rozlohou.

Vestavěné skříně i klasické skříně větších rozměrů je ideální nechat udělat na míru. Skříně na míru jsou do prostoru v bytě vždy vhodnější a působí lépe, protože je přizpůsobíte tomu, jak interiér vypadá, a nemusíte se řídit nabídkou obchodů.

Pokud kupujete skříně pak se řiďte především použitými materiály a tím, zda je skříň z překližky, nebo z masivu.