Rady pro začátečníky, kteří chtějí začít investovat

Rádi byste, aby vám vydělané finance vydělávaly další peníze? Může se to zdát jako nesplnitelný cíl, ale není. Jen se musíte držet pár jednoduchých pravidel, která vás s největší pravděpodobností uchrání před újmou. Podívejte se, do čeho se vyplatí investovat https://www.fahd.cz/vite-do-ceho-se-vyplati-investovat/, ale nejdřív se podíváme na těch pár jednoduchých tipů.

Zisk risk ztráta

Nečekejte rychlé a velké zisky

Tohle je asi největší omyl pro začínající investory. Myslí si, že do něčeho dají své peníze a během pár týdnů nebo měsíců budou inkasovat zisky. Takhle to ale vůbec nefunguje. Úspěch čekejte až po dlouhých letech budování svého portfolia. Dřív než za deset let se nejspíš krásného zisku nedočkáte. Tak zachovejte pevné nervy a myslete na svůj důchod.

Sázka na jistotu

Spolehněte se na akcie velkých, zavedených firem. A začněte u těch českých. Skvělým příkladem je firma ČEZ, u které likvidace nebo pokles cen nehrozí. Prodej elektřiny se rozhodně nezastaví bez ohledu na to, jakým způsobem bude probíhat. Mezi další zajímavé jsou u nás např. Philip Morris, Komerční banka nebo VIG. Podobných ale najdete celou řadu.

Sledování akcií noviny

Diverzifikace je klíč k úspěchu

Rozumíte více jednomu oboru a chcete investovat jen do něj? Velká chyba. Je sice hezké, že mu rozumíte, ale pokud nastane krize, bude se nejspíš týkat celého oboru. Proto je mnohem lepší rozdělit finance do více oblastí. Když bude krize v jednom, jiný vám to vynahradí. Zvolte také různé strategie (růstovou, kvantitativní, indexovou apod.).

Začněte hned a nakupujte pravidelně

Na nic nečekejte. Najděte si potřebné informace ještě dnes, vyčleňte potřebné peníze a jděte do toho. Čekáním nic nevyděláte. Akcie kupujte pravidelně bez ohledu na krize, trendy, poklesy a růsty. Sledovat to všechno je složité, takže se držte pravidelnosti. Během deseti let zjistíte, že doba nákupu na konečný výsledek měla menší vliv, než jste si na začátku mysleli.