Kdy jsou schůdky k bazénu vhodné

Pokud chcete mít na zahradě bazén, jednou z věcí, které musíte vyřešit, je to, jaký vstup do něj uděláme. Náš výběr závisí na mnoha faktorech, jako jsou například rozměry, materiál, z kterého je vyroben, zda je vnější či vnitřní a spousta dalších.

Máme poměrně dost možností, z nichž asi nejpoužívanější jsou žebřík a schůdky k bazénu. Obě možnosti mají samozřejmě své výhody a nevýhody a každý se hodí pro jiný typ bazénu. Záleží tedy potom na mnoha faktorech, který z nich zvolíme.

bazen2

Vezměme například bezpečnost. Zdá se, že schůdky by měly být bezpečnější, že? Opak je pravdou. Ve skutečnosti je to žebřík, který poskytuje více bezpečí. Z jakého důvodu? Protože je zde mnohem menší šance, že daná osoba uklouzne. A řekněme si na rovinu, u naprosté většiny typických zahradních bazénů si se zdrsněním povrchu u vstupu do něj hlavu příliš nelámou.

Jiné je to samozřejmě u těch profesionálních, které najdeme na koupalištích či v plaveckých halách, a které již musí splňovat určité standardy bezpečnosti. Zde se naopak schůdky mohou použít. Ač se to totiž nezdá, mají i několik výhod.

bazen6

Jednou z nich je fakt, že usnadňují vstup do vody i lidem s pohybovými obtížemi, zvláště těm, kteří mají problémy s chůzí. K lezení po žebříku, byť se ve většině případů jedná jen o pár stupínků, je totiž nutné pořádně ohnout kolena. A to může být zvláště pro staré lidi často nadlidský úkol.

Řešit musíme samozřejmě také rozměry. Koneckonců, schody vyžadují podstatně více prostoru než žebřík, který je prakticky nalepený na stěně. Pokud totiž není dostatečně velký, pak je pravděpodobné, že do něj budou narážet lidé během plavání.

Jak je tedy vidět, žebřík z toho nakonec vychází přeci jen lépe. Přesto záleží na posouzení právě vaší konkrétní situace, jaký vstup je pro vás ten nejvhodnější. Jen si předem vše pečlivě rozmyslete. Mohli byste totiž snadno splakat nad výdělkem.