Několik tipů, jak si užít podzim

Co si budeme nalhávat – většina z nás listopadové období rádo nemá. Jednak se ke konci října mění čas, tudíž ráno vstáváme za tmy a domů se vracíme stejně tak. Za druhé stále prší, je zataženo a i když má člověk volno, zdržuje se kvůli špatnému počasí doma. Avšak doma se toho moc vymýšlet nedá, a tak se nemůžeme divit, že nás navštíví deprese a stres třeba z přicházejícího vánočního shonu při koupi vánočních dárků a podobně.  My ale víme, jak tohle období hravě zvládnout a být tak v pohodě.

chůze álejí

Co ve volném čase dělat?

1)      Jít za kulturou

Ano, kultura je vždycky příjemná. Ať už se jedná o kino, divadlo nebo jinou kulturní akci. V tomto období je spousta premiér v kině, tak vemte s sebou kamarádku nebo přítele a vyrazte. Nejen že po filmu můžete s blízkou osobou probrat obsah filmu, ale navíc máte i tip např. pro kolegy z práce nebo kamarády.

 

2)      I doma je dobře

Druhá varianta již prvního tipu se dá uskutečnit i doma. Nechce se Vám do kina? Udělejte si kino doma. Pozvěte si někoho k sobě domů, nakupte popcorn a jiné pochutiny a zkoukněte film v pohodlí domova. Důležité je nebýt sám! Sice nebudete vybírat mezi novými trháky, ale zase se můžete zúčastnit společné debaty o filmech a spolu se dohodnout, co si pustit.

 

3)      Připraveni předem

Již jsme se zmínili o vánočním období, které brzy nastane. Jak se vyhnout vánočnímu stresu? Není na škodu se připravovat už teď. Podívat se do obchodů nebo e-shopů, co je kde zajímavého a co byste si pro své blízké přáli. Spousta lidí, jak se říká, honí dárky na poslední chvíli a teď máte jistotu, že Vás nebude čekat několikahodinová fronta u kasy. Je škoda toho nevyužít, pokud nepatříte ovšem k těm lidem, kteří doslova stres vyhledávají a jen si to nechtějí přiznat.

 žena na parapetu

4)      Trávit čas s lidmi

Nebýt sám, aby na depresi nezbyl čas. Navštěvujete své blízké, zajděte s nimi třeba na kávu nebo si je pozvěte k sobě domů. Ve dvou a více lidech se to táhne lépe. Pak je opravdu jednodušší vymyslet, co Vás bude bavit a zvedne Vám náladu.