Krásní papoušci

Vždycky jsem byla velká milovnice zvířat, protože mi přišla milá, a hlavně moc přátelská. A abych pravdu řekla, tak moje nejoblíbenější zvířata byli ptáci. A to hlavně papoušci. Protože už jako malá holka já jsem doma měla čtyři andulky a taky dva malé ptáčky, kteří se nazývali chůvičky. Chůvičky byly dva takový malinkatý ptáčci, kteří vypadali jako vrabčáci. Možná to také bylo takové plemeno, co se mělo přibližovat vrabčákům. Ale přiznám se, že ti ptáčci chůvičky byly opravdu tak dokonalí, že jsem se úplně do nich zamilovala. Jenomže potom, když už mi bylo patnáct let, tak jsem si oblíbila papoušky.

Žako je krásný.

A jak jsem již zmínila, začínala jsem s andulkami. Také jsem potom měla korely a papouška Žako. a víte vůbec, jak vypadá papoušek Žako? Je to takový větší robustnější papoušek, který má šedé peří. Tito papoušci jsou opravdu krásní a inteligentní. Tedy ne, že by třeba andulka neboli papoušek vlnkovaný nebyl inteligentní. Ono vlastně už cokoliv se jmenuje papoušek, tak je to velice chytré a inteligentní zvíře. Tito ptáčci se také dokáží naučit mluvit, což už je velice zajímavé. A také je to zábavné. Vzpomínám si, když jsem si pořídila domů už druhého papouška Žako, že ho můj syn říkat slovo dudlík a potom ještě jedno sprosté slovo, které ani zde nebudu uvádět.

Měla jsem andulku.

Myslím si, že lidé, kteří mají doma papoušky nebo jiného ptáčka, tak jsou velice milí a přívětiví, protože neznám nikoho, kdo vychoval papoušky a byl by zároveň zlý. Myslím si, že právě ptáci jsou opravdu nenáročná zvířata na péči. Akorát potřebují mít hlavně mnoho společnosti a také lidské péče a lásky, kterou tito papoušci vyžadují. A jaká zvířátka máte rádi vy? Když jsem také viděla výcvik dravých ptáků a musím říct, že je to vážně zážitek opravdu na celý život. Kolikrát si říkám, že ani to není možné, co všechno se dá dravec naučit.