Jak přečkat finanční tíseň?

Ne vždy máme my lidé dokonalý a naprosto spokojený život. Jistě, chtěli bychom ho takový mít, jenže tu nejsme sami, a tak nám ho může leckdo z těch kolem nás nějak pokazit. A nepokazí-li nám ho někdo jiný, zvládneme to často i sami, a to jak vědomě, tak i nevědomky.

Chceme se mít dobře, což není žádné objevné zjištění. A proto děláme vše, co můžeme, pro to, aby náš život dokonalý byl. Jenže to všechno může jednoho dne třeba i dokonale zhatit klidně i taková jenom zdánlivá banalita, jakou je nedostatek peněz. Lehce se nám může stát, že si potřebujeme něco koupit nebo za něco zaplatit, abychom se měli dobře, jenže už není, čím tak učinit, protože nám peníze došly.

rozložené dolary

Určitě jste už i vy podobnou situaci někdy zažili. Protože nedostatek peněz se nevyhýbá pomalu nikomu z nás. Jenže on není nedostatek jako nedostatek.

Když chybí pár korun na pár dní nebo když se nám nedostávají finance jenom na nějakou hloupost, dá se to překonat bez problémů. Prostě si pár dní trochu poutáhneme opasek nebo si koupi něčeho postradatelného necháme až na jindy, až peníze mít budeme, a tím je to odbyté.

Jenže ony mohou chybět peníze i daleko citelněji. Může se stát, že už nemáme na zaplacení ani důležitých či přímo nepostradatelných věcí, a že nám třeba chybí tolik peněz, že už se jen tak do plusových hodnot nedostaneme. A to už chce jiné řešení. To už si žádá půjčku.

kufr dolarů

Když je člověk v poměrně dobré ekonomické situaci, když si dost vydělává a má čisté registry dlužníků, ještě to jde. Tomu ještě někde půjčí. Ale co ti nedokonalí žadatelé, kteří na tom tak dobře nejsou? Ty přece odmítnou klidně i ve všech bankách s tím, že nejsou bonitní!

Ano, je tomu tak. Ale naštěstí to ani pak není tak zlé. Když někomu nepůjčí v bance, pomůže mu zřejmě aspoň americká hypotéka bez dokládání příjmů. U té totiž stačí, že má zájemce o ni na splácení a že vlastní nemovitost, kterou by se za splácení takové půjčky zaručil. A hned může být líp.