Co obnáší výuka v autoškole v Praze

O řidičský průkaz skupiny B dnes žádá mnohem více zájemců, než tomu bylo před několika desítkami let.

Řidičák je dnes téměř nutnost – málokterý zaměstnavatel po vás bude chtít řidičák na velkoobsahový motocykl a totéž platí i o nákladních automobilech, kdy se jedná o ryze specifickou profesi řidiče, ovšem přibývá nabídek práce, kde je požadován řidičák skupiny B. Výkony některých zaměstnání sází na využívání služebních vozidel od osobních aut až po přepravní dodávky a někde je vozidlo jedním ze základních předpokladů pro pracovní činnost.

jízda po dálnici

Běžte do autoškoly se spolužáky či přáteli – některým lidem vyhovuje, když se učí teorii i praxi s někým blízkým, s nímž mohou své zážitky a výukové lekce konzultovat, a projevuje se tu i tzv. týmový duch, což jsou např. případy studentů ze stejné třídy. Máte-li tuto možnost absolvovat autoškolu v Praze se spolužáky či svými vrstevníky – kamarády, využijte toho.

provoz na dálnici

Jak dlouho se budu učit řídit – máte na vybranou zaplatit si rychlokurs nebo využít klasického kursu. Ten vám doporučujeme, neboť čím více jízd a dostatek času, tím méně stresu a větší rozsah možností na procvičení většiny důležitých situací v silničním provozu. Běžný kurs trvá přibližně deset týdnů a za tu dobu byste měli usednout za volant celkem osmadvacetkrát.

Kromě praktické výuky budete muset zvládnout i teoretickou přípravu, což obnáší znalosti dopravních předpisů, základní znalosti vybavení a péče o vozidlo a samozřejmě i otázky, zahrnující poskytování první pomoci při autonehodách v běžném provozu.

Každý byl jednou začátečníkem – nikdo by se neměl stydět za to, že je začátečník, a na silnici teprve ne. Zkušený řidič se z vás stane ovšem až za několik měsíců či let, podle vašich schopností a příležitostí řídit. Měli byste po ukončení autoškoly jezdit častěji, ať už s vlastním vozem, nebo alespoň s někým, kdo vám to umožní (rodiče, prarodiče, kamarádi atp.)