Co dnes znamená být online

Co to znamená být online? S největší pravděpodobností to bude znamenat Vaši aktivitu na sociálních sítí, sdílení Vašeho života se světem. Být neustále připojen k internetu a tím pádem i ke světu. Dozvídáte se novinky ze světa a z Vašeho okolí jako první.  Založíte si profil na Facebooku, Instagramu a zde nejčastěji uvidíte příspěvky Vašich přátel v podobě videí, fotek a jejich příspěvků ohledně jejich dne. Tím začínáte být online. Stáváte se aktivním ve světě dění.
smartphone a klávesnice
Dozvídáte se novinky jako první. Také si můžete stáhnout aplikace jako např.: Skype, Viber, WhatsApp. Abyste dosáhl toho, být neustále online pro lidi, které si zde přidáte do přátel, je zapotřebí mít v mobilu nejen wifi, ale i data. Případně mít neustálé připojení na notebooku. Na tyto aplikace Vám mohou psát lidi textové zprávy. Mohou Vám posílat fotografie, videa a hlasové zprávy. Jestliže na těchto aplikacích budete neustále, nebo alespoň často, stáváte se tím člověkem, který je online. Na aplikaci jako je například Skype můžete komunikovat se svým okolím pomocí videochatů. Máte babičku z jiné části ČR, nebo máte příbuzné na dovolené? Můžete si zavolat přes tuto aplikaci. Osobu se kterou budete komunikovat tak uvidíte a i uslyšíte. Může Vám ukázat okolí, ve kterém se právě nachází. Ve firmách, které pořádají videokonference tak zajišťují komunikaci s některými ze svých zaměstnanců, který je třeba na pracovní cestě. Tímto způsobem se pro ně zaměstnanec stane online a komunikuje s nimi, vidí je, i přesto, že se právě nachází v jiné zemi.
ikony sociálních sítí
Pokud máte Instagram, zde budete online hlavně tím, když budete přidávat fotky a videa ze svého dne na Instastories. Ostatní lidé si Vaše příspěvky budou postupně celých 24 hodin od nahrání zobrazovat. Mohou na ně reagovat a kontaktovat vás. Online se stanete také tím, že budete projíždět hlavní zeď na Facebooku, uvidíte tak momentální příspěvky Vašich přátel, také na ně můžete reagovat, či se s Vašimi přáteli spojit.