Běžné otázky ohledně mobilních domů

Možná vás už napadly nějaké otázky, když se řekne téma mobilních domů. Na nejběžnější otázky jsme se snažili co nejlépe odpovědět.

1) Není to starý a škaredý objekt jen na kolečkách?

Mobilní domy se kdysi opravdu nazývaly domy na kolečkách, ale to je už dávná historie. V dnešní době jsou velice moderní, přepychové a krásné. Navíc je pravdou, že se dají snadno přemístit, takže pokud vás to na jednom místě přestane bavit, tak celé obydlí můžete nechat převést jinam.
zadní dvorek.jpg

2) Pro koho jsou obydlí vhodná?

Pro jednotlivce, pro mladé či starší páry, pro lidi v penzi, pro rodiny s dětmi, studenty, ale také je můžete využít k podnikání jako kancelář či jako volný prostor. Můžete je použít jako chatu či v nich bydlet natrvalo.

3) Kolik takové obydlí může stát?

Podle toho, jak velké obydlí si vyberete, od toho se také bude odvíjet cena. Záleží to na mnohých aspektech, některé, které nejsou zateplené a chcete je využívat pouze jako chatu na léto, se mohou pohybovat v řádech tisíců korun, jiné v řádech sta tisíců nebo jednoho milionu. Milion však znamená velký prostor a veškeré vybavení k tomu.

4) Jaké starosti s tím budu mít?

V podstatě žádné, pouze si řeknete, jak by obydlí mělo vypadat.

5) Kdy v nich mohu bydlet?

Objekty jsou vhodné pro rekreační používání, takže je můžete využít v létě, například místo chaty. Pořídíte si malý domeček a necháte si jej postavit na zahradu. V létě v něm přebýváte a na zimu ho zazimujete, abyste se k němu mohli opět vrátit na jaře. Budovy však mohou stát i po celý rok na jednom místě a můžete v nich bydlet natrvalo. Dokonce na některé typy můžete získat číslo popisné a takovéto budovy mohou být zkolaudovány, takže v nich bydlíte úplně stejně, jako v každém jiném běžném zděném domě nebo dřevostavbě. Zateplujeme je speciální technologií PUR pěny, což je nejmodernější způsob zateplení běžných staveb. Možná jste se s tím už setkali, když jste například zateplovali podkroví či střechu rodinné stavby. Tato technologie je sice dražší, než všechny ostatní, ale právě proto, že je kvalitní, tak ji jako zateplení používáme, takže si můžete být jistí, že budete mít doma to nejlepší.
focení sourozenců.jpg

Alternativa, která se vyplatí

Tyto objekty jsou nejenom útulné a hezké, ale skýtají také velice moderní prostředí. Všechny spotřebiče jsou inovativní, luxusní kuchyňská linka a krásný design pokojů i venkovního prostředí. To všechno si můžete představit, když se řeknou mobilní domy. Navíc je bydlení v nich opravdu levné a to je jedna z prior, proč už tolik lidí zvolilo právě tuto variantu. Nízké měsíční náklady si pochvaluje každý, kdo takovéto obydlí vlastní.