Správná forma zastřešení


Udělat si na zahradě hezké posezení rozhodně není špatný nápad. Nechcete to však jenom sehnat nábytek, ale vhodná je také určitá forma zastřešení.

Správná forma zastřešení

Zahrada, to je hlavně spousta starostí. Platí to dvojnásob, když chcete, aby vám tam něco rostlo. Ovšem nemusí to být jen prostor, který máte spojený pouze s prací a starostmi, ale alespoň část zahrady může fungovat i jako oáza klidu. Abyste toho dosáhli, musíte si tam udělat pěkné venkovní posezení. Není to tak složité, jak by se mohlo zdát. Často není nutné ani přemýšlet nad podlahou, prostě budete mít všechno na trávě. Ta se sice časem docela znehodnotí, ale není problém to opravit třeba vhodným travnatým kobercem.

Dřevěná pergola

Nábytek je vhodný vybrat speciální, jelikož interiérový by se poměrně rychle začal ničit. Zahradní nábytek může mít celou řadu podob. V případě, že nechcete příliš utrácet, bohatě vám bude stačit stůl a dvě lavice nebo plastové posezení. Pokud vám nevadí dát do toho trochu více peněz, je vhodné koupit kvalitní kovové židle a odpovídající stůj, případně stejně kvalitní alternativu z ratanového dřeva.

Pergola na pláži

Vhodný model

Samotný nábytek by ale stačit neměl. V případě, že nechcete, aby vás otravovaly sluneční paprsky či dešťové kapky, měli byste popřemýšlet nad realizací nějaké formy zastřešení. I zde se dá ušetřit. kolikrát stačí natáhnout nad hlavu nepromokavou látku, ale chcete-li mít něco, co je nejen efektivní, ale zároveň i dobře vypadá, je lepší poohlédnout se po něčem lepším, třeba po pergole ke zdi domu. Ta je výhodná hlavně, když jste se rozhodli posezení situovat do blízkosti vašeho domu, případně rovnou na verandu.

Vyplatí se

Možná se vám zdá, že dát vyšší desítky tisíc za sice zdobnou, ale přeci jen trochu drahou pergolu je trochu moc. Ano, to by bylo rozhazovačné, ale v případě, že si pořídíte zastřešení ve formě prefabrikátu, z vyšších desítek tisíc se dostanete na nižší desítky tisíc, a to už stojí trochu za zvážení. Pořád je to sice docela velká investice, ale když si dáte k sobě všechna pro a proti, brzy zjistíte, že se vám tento druh investice vyplatí.