Proč se vám nedaří zhubnout a jak to změnit

Hubnutí je obecně velkým tématem snad pro všechny věkové kategorie. Každoročně přibývá v naší zemi počet lidí s nadváhou nebo dokonce i obezitou. Je skvělé, pokud vám na vašem zdraví záleží a chcete s nadváhou něco dělat.

Hubnutí ovšem provází spousta problémů a nesnází. Nejčastější z nich je, že když se vám povede nějaká ta kila zhubnout, naberete je zase zpátky. Proč tomu tak ale je?

Problém je v tom, že většina lidí během hubnutí sází na příliš drastické diety, které nejsou dlouhodobě udržitelné. Tyto diety jsou založené na tom, že jíte jen úplné minimum kalorií. Takovou dietu držíte pár týdnů, zhubnete, jenže co potom? Začnete se stravovat zase jako dříve a kila naberete zpátky. Držet drastickou dietu dlouhodobě by bylo opravdu nebezpečné, to rozhodně nedoporučujeme. Mnohem lepší je nastavit si dlouhodobě udržitelný zdravý životní styl.

zdravé jídlo

Zdravé stravování vám sice umožní hubnout o něco pomaleji, ale zato bez zdravotních rizik, a navíc budete tak moci zhubnout už napořád. Je potřeba nastavit si jídelníček tak, aby obsahoval všechny potřebné živiny, ale zároveň neměl zbytečně moc kalorií.

Pomoci během vaší cesty za vysněnou postavou vám mohou nutriční drinky. Tyto nápoje si snadno vyrobíte z předem připraveného prášku. Samozřejmě nejsou náhradou pestré stravy, ale obsahují velké množství bílkovin a vitamínů, které vaše tělo potřebuje. Díky tomu, že tyto nápoje zařadíte do svého jídelníčku, budete mít o ty důležité živiny postaráno. Podívejte se na stránky na koktejly na hubnutí a zjistěte si o nich více informací.

Kromě vyváženého jídelníčku je třeba myslet na pitný režim. Základním pravidlem je vypít alespoň dva litry čisté vody každý den. Pokuste se co nejvíce omezit alkohol, sladké limonády a přeslazené kávové nápoje. Čistou vodu pokud vám nechutná můžete ochutit o citron, meduňku nebo různé druhy ovoce.

voda s citronem