Nové trendy v bytovém designu pro rok 2020

Už se nám opět blíží nový rok a s ním přicházejí i nové trendy v bytovém designu. Skandinávský styl se i nadále bude držet v popředí. Na co se můžeme těšit v roce 2020 se dozvíte v našem článků.
 minimalistický obývací pokoj

  1. Geometrické vzory

 
 Pro rok 2020 si designéři připravili návrat ke geometrickým tvarům a také se můžeme těšit na více přírodních odstínů. Geometrické vzory se vyznačují čistou a jednoduchou linii, bez přehnané zdobnosti. Váš dům získá moderní a vzdušný vzhled. Geometrické vzory naleznete jak na motivech látek, tak na malbách na zdi, ale také z nich vychází nábytek. Pokud jste se do geometrického vzoru zamilovali, tak si dejte pozor na míchání vzorů, vždy je lepší nechat v interiéru vyniknout jeden styl než mít různobarevné pozadí.
 

  1. Jednoduchost

 
Dalším zajímavým trendem v roce 2020 je tzv. luxusní jednoduchost. Co se pod tímto pojmem vlastně skrývá? Je to spojení a návrat k přírodě a přírodním tónům. Tento styl klade důraz na udržitelnost, využívá přírodní dřevo, recyklované materiály, textil jako jsou plyšové měkké tkaniny, terakota jako materiál pro bytové doplňky. I s málem dokáže vytvořit dokonalý prostor. Využijte plovoucí podlahu s dokonalou imitaci dřevo nebo velkoformátové dlaždice. Dřevo je materiálem číslo jedna ve všech stylech.
 

  1. Japonský vliv

 
Japonský styl se vyznačuje minimalismem, přírodními materiály, které dodávají pocit čistoty. Hlavním materiálem je ratan a cukrová třtina. Specialitou tohoto stylu je ohýbání nábytku technikou Shou Sugi Ban, základem je minimum dekorací. Návrh japonského interiéru musí respektovat přirozenost a proudění energie. Jeho dalším znakem jsou posuvné dveře a prostorová úspornost.
 dřevěný styl kuchyně

  1. Přírodní výběr

 
Návrat k přírodě se projevuje i v bytovém designu. Na textilu převládá symbol zeleně a různé botanické potisky. Dokonce i osvětlení se zaměřuje na přírodní materiály jako je dřevo a kov. Tónované sklo, které je ručně foukané se dostane do středu pozornosti v interiéru. V barvách vévodí zemité tóny a různé odstíny zelené. Zelenou barvu získá váš interiér i díky květinám, které můžete zasadit do bambusových květináčů. Dřevo dodá vašemu bytu hřejivý dojem a čím jednodušší tvar tím lépe. Můžete použít kombinaci starého nábytku s tím současným, a tím vznikne zajímavý kontrast. A navíc přírodní materiály nikdy nevyjdou z módy.
 
Rok 2020 nabízí mnoho dalších trendů mezi které můžeme zařadit nábytek s více funkcemi, malé a velké byty se budou více otvírat. Bydlení v roce 2020 má za cíl spojovat rodiny, vytvořit více místa, klasické rozdělení místnosti pomocí stěn a dveří se začne vytrácet.