Musíme si pomáhat

Někteří v životě nemají příliš štěstí. Lidé se rodí s různými zdravotní problémy, které jim znesnadňují život. Také stárneme a často už nejsme schopni se o sebe postarat sami. Kdo už nemá rodinu, může to pro něj znamenat, že bude mít problém s obstaráváním běžných denních činností. Mnoho starších osamělých lidí už si neuklidí, nevypere a nevyžehlí prádlo, a hlavně neuvaří jídlo. Kromě toho osamělí senioři často mívají úzkosti a deprese, protože si nemají s kým popovídat. A to jsou důvody, proč vznikají sociální pracoviště určená seniorům, kteří si potřebují popovídat s vrstevníky a nebo si nechat udělat osobní hygienu, kterou si sami neobstarají.

péče o starší

Jedním takovým centrem je Dům sociálních služeb v Praze 13. je možné si zde zajít na masáž či pedikúru, funguje zde jídelna která nabízí mnoho druhů velmi chutných jídel za příznivé ceny. Dům funguje i jako denní stacionář pro všechny, kteří se chtějí účastnit místních aktivit. Dopravu si stacionář zajišťuje sám. To znamená, že klienty si dopravuje vlastním automobilem a to tam i zpět. Finanční prostředky takových center pro seniory jsou bohužel omezené a finanční příspěvky od státu ani zdaleka nemohou pokrýt vše co je potřeba zaplatit. Tomu odpovídá i stav některého zařízení či vozový park.

auto dacia

Protože jsme si vědomi toho že financí situace v sociální sféře není vůbec dobrá, rozhodli jsme se podpořit právě tento Dům služeb. Naše firma vydělává dostatek financí na to, abychom se o ně mohli podělit s těmi, kteří to potřebují. Proto sponzorujeme nový sociální automobil pro Prahu 13, který už pomáhá zaměstnancům Domu v péči o svoji klienty. Pořízení vozu bylo schváleno vedením naší firmy a po dohodě s vedením Domu sociálních služeb jsme vybrali vůz Dacia Dokker, který je spolehlivý a prakticky právě pro převoz lidí, kteří mohou mít omezenou hybnost.