Koláček za jedenáct tisíc korun

I když nám elektronická evidence tržeb měla přinášet jen samé výhody, stává se, že jsou potrestaní také ti, kteří udělají drobnou chybu zcela bez špatného úmyslu. Aktuálně médii proběhla kauza, která upozorňuje na případ, kdy prodejce nevystavil EET účtenku na koláček za deset korun. Původně stanovená pokuta ve výši jedenáct tisíc korun nakonec soudem neprošla, soud se zcela rozumně zastal prodejce a snížil tak pokutu krnovskému provozovateli na jeden tisíc korun českých. Jedná se tedy o první případ, kdy se živnostník za drobný přestupek proti EET domohl zastání soudu. Podobných případů je však jistě více.
Nebuďme tak tvrdí
kladivo na podložce
Tato kauza se stala vodou na mlýn kritikům EET. Odborníci a kritici této vymoženosti se shodli na tom, že finanční správa jednala příliš tvrdě, když stanovila tuto obrovskou pokutu za drobnou chybu živnostníka. Podle vyjádření zaujatých osob by měl prostě nejen soud, ale i finanční správa používat selský rozum a zhodnotit celou situaci.
Ostravský krajský soud nyní vyhotoví písemně rozsudek, který pak zpracuje Finanční správa a podle tohoto rozsudku pak bude dále pokračovat. Původní pokuta ve výši jedenáct tisíc korun byla po odvolání snížena majiteli obchodu na 6 500 korun a dále v řízení přihlédl soud k majetkovým poměrům a označil tyto částky za likvidační a snížil ji na zmíněných tisíc korun včetně paušálních nákladů na řízení.
Samozřejmě finanční správa s verdiktem soudu nesouhlasí a nepovažuje sníženou částku ve výši 6 500 korun za likvidační, ale za adekvátní uvedenému porušení pravidel.
světlý cookie
Jak je vidět, v každé oblasti, nejen ve sportu, kultuře, ale i v byznyse je potřeba dbát na správné provedení svých aktivit, ale také je třeba, abychom se vzájemně k sobě chovali jako lidé. Řešení finanční správy daného případu je podle selského rozumu nejen obyčejných lidí, ale i odborníků, zcela neadekvátní.