Klobouk jako nestárnoucí klasika

Klobouk se nám všem v dnešní době jeví jako především ženský módní doplněk, který během své dlouhé historie téměř ztratil svou dřívější slávu, kdy plnil skříň každého člověka pohybujícího se v kultivované společnosti. Je to však pouze zdání, jelikož klobouk jako již tradiční část oděvu nově a intenzivně vstupuje do prostředí módy a stává se běžným nejen pro ženy, ale opětovně i pro muže.

klobouky na stojanu

Pokrývka hlavy v dřívějších dobách

Jistě nikoho nepřekvapí, že klobouk byl primárně vynalezen jako prostředek k ochraně hlavy a tváře vůči slunečnímu záření. Tato jeho zdánlivě jednoduchá funkce, doložená již z dob Starověkého Řecka či Mezopotámie, však velmi rychle nalezla uplatnění i v módních kruzích, kde se přes 19. století zejména v evropských metropolích jako například Paříž nebo Vídeň přelila vlna zájmu o tento doplněk, který se postupem času stal druhem oblečení patřící spíše k ženám. V současnosti, kdy se neustále tematizují genderové otázky a móda téměř nenašla hranici mezi krásou a kýčem, se však klobouk opět dostává i do zorného pole mužů, stejně jako tomu bylo především v období 20. a 30. let minulého století.

dívka na schodech

Nebojte se být osobití

Je zřejmé, že ne každý tomuto doplňku oblékání musí přijít na chuť a také je vcelku obvyklé, když někdo zcela nesouhlasí s novými módními trendy, které se často pro běžného laika stávají až nevkusnými. Otázka vkusu a nevkusu je však v současné době velice neuchopitelné téma, které klobouky svým rozsahem typů, velikostí a barevných variant nekompromisně ignorují. Jak se říká, extravaganci se meze nekladou, a proto je dnes možné najít perfektně padnoucí klobouk nezávisle na tom, zda jste dítě, žena, muž, či se potýkáte s různými nesouměrnostmi na vaší tváři. Nejdůležitější je, abyste se nebáli být osobití a s každým kusem oblečení na sobě se cítili příjemně, protože nejkrásnější je člověk vždy, když z něj srší pozitivní energie.

Pokud tedy na ulici neustále potkáváte lidi se širokým úsměvem a rozjařenýma očima, zkuste zapřemýšlet nad tím, zda je tento člověk skutečně takto bytostně nastaven a šťastný, nebo se prostě jen cítí skvěle díky perfektně padnoucímu klobouku na hlavě.